Tagi

Sztuka w zgodzie z naturą

Dodano:
03 lipca 2018
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
3181

„Lubelskie? Naturalnie" to cykl trzech mini dokumentów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Land Art Festiwalu oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara – wielki miłośnik Lubelskiego i pomysłodawca festiwalu.

Każdy z odcinków pokaże widzom ten jeden z najpiękniejszych i najbardziej zielonych zakątków Polski, przybliży widzom historię i ideę festiwalu Land Art., który obok Roztocza, Zwierzyńca czy Janowca wyrósł na największą atrakcję tego wyjątkowego regionu.
W ostatnim odcinku poznamy również fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykona reportaż z odwiedzonych miejsc na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu.
Tegoroczna edycja Land Art Festiwalu odbędzie się w dniach 4-14 lipca w niezwykle malowniczej wsi Bubel Granna, a jej tematem przewodnim, po „Domu" czy „Drodze" w poprzednich latach, będzie „Święto".

„Święto jako spoiwo społeczności zbliżało do siebie jej członków, budowało świat wspólnych wartości, wzmacniało solidarność. Jako instytucja społeczna wymaga zbiorowego zaangażowania, płakać można w pojedynkę, ale świętować trzeba z kimś. Święto to zatem także czas pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic; waśnie w czasie święta zwyczajnie nie uchodzą. Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych aspektów, z uwzględnieniem natury i jej procesów, w odróżnieniu od świętowania jako konsumpcji" – informują organizatorzy.

Filmy zrealizowano przy współudziale Województwa Lubelskiego

Daty emisji:
Odcinek 1 – niedziela 10 czerwca o godz. 22:05 (powtórka środa 13 czerwca o godz. 17:55)
Odcinek 2 – niedziela 1 lipca o godz. 22:05 (powtórka środa 4 lipca o godz. 17:55)
Odcinek 3 – niedziela 12 sierpnia o godz. 22:05 (powtórka środa 15 sierpnia o godz. 17:55)