Tagi

Świętojański Kiermasz Produktów Lokalnych

Dodano:
10 czerwca 2019
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
1260

15 czerwca o godz. 12 w Parku Zdrojowym w Nałęczowie rusza Świętojański Kiermasz Produktów Lokalnych. Jest to impreza plenerowa z udziałem prawie 30 lokalnych producentów, którzy prezentują lokalne dziedzictwo kulinarne i rodzime rękodzieło z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław.

Wśród wyrobów spożywczych będą także te, które zdobywają nagrody na krajowych i regionalnych konkursach jak np.: przetwory z płatków i owoców róży, oleje tłoczone na zimno, przetwory z owoców i miody. Lokalni rękodzielnicy zaprezentują m.in.: wiklinowe kosze, malowaną ceramikę, serwety czy chodniki pasiaki. 
Wśród wystawców zaprezentują się m.in.: PasjaArt; Klub Rękodzieła "Ziemianka"; Ilona Bąkała-Wydra; Sok Z Pola Lasu; Slowberry - Plantacja Borówki Amerykańskiej; Manufaktura Różana; Siedlisko Małgorzaty; Mariusz Baryczka; Gospodarstwo Ekologiczne Skarby Natury z Zabłocia; Oleje Skarby Natury; Miód z okolic Nałęczowa - Pasieka Wędrowna Adam Boguta; Centrum Produktu Lokalnego; Bravo Chef - Twój prywatny szef kuchni; Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich Sadurki.
Kiermasz będzie połączony z Piknikiem Świętojańskim z bogatym programem artystycznym i kulinarnym. W programie zaplanowano występy lokalnych artystów, kulinarną strefę gotowania na żywo na bazie produktów lokalnych oraz konkurs taneczny „Taniec Żywiołów". Przewidziano także animacje i zabawy dla dzieci oraz konkursy, w których można wygrać kosze i torby piknikowe z produktami lokalnymi.