Tagi

Spacer terenowy Trzy Zamki

Dodano:
07 października 2019
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
1255

W sobotę, 12 października zapraszamy na rajd terenowy „Trzy zamki", który przebiegał będzie trasą Bochotnica – Kazimierz Dolny – Janowiec. Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie i popularyzacja historii zamków, które w okresie średniowiecza znajdowały się w okolicy dzisiejszego miasta Puławy. Spacer rozpocznie się przy zabytkowym wozie straży pożarnej przy OSP Bochotnica o godz. 10.30.
Trasa przemarszu przebiega po terenie stanowiącym Kazimierski Park Krajobrazowy. Najpierw uczestnicy spaceru wejdą na wzgórze, gdzie nad wsią Bochotnica górują ruiny dawnego rycerskiego zamku Firlejów i skąd rozpościera się malowniczy pejzaż na Małopolski Przełom Wisły. Następnie przejdą w okolice wzgórza zamkowego w Kazimierzu Dolnym, by tam podziwiać fortyfikacje obronne z przełomu XIII/XIV wieku. Stamtąd wyruszą w kierunku Mięćmierza, skąd widoczny jest zamek janowiecki - kolejna inwestycja obronna rodziny Firlejów. W przypadku sprzyjających warunków wycieczka przeprawi się promem do Janowca i uda na tamtejsze wzgórze zamkowe, gdzie planowane jest zakończenie spaceru. Przewodnikiem po trasie będzie Mariusz Karolak - instruktor POK "Dom Chemika", historyk, regionalista.
Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach mailowo: turystyka@domchemika.pl lub telefonicznie pod numerem 81 4586840. Rejestracja uczestników trwa od 4 września do momentu wyczerpania limitu miejsc. Maksymalna ilość uczestników to 20 osób.
Koszt: 20 zł/osoba. Opłata nie obejmuje wstępu na zamek w Kazimierzu Dolnym, zamek w Janowcu oraz przeprawy promowej.
Uczestnicy pokonują trasę pieszo. Podczas spaceru zachęcamy do skorzystania z kijów nordic walking, które można wypożyczyć w placówce CIT za złotówkę!