Tagi

Noc Muzeów w Muzeum Wsi

Dodano:
17 maja 2019
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
894

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie zaprasza na wyjątkowy, dwudniowy program obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. W piątek 17 maja, w ramach wydarzenia Nocne Bajania, uczestnicy wyruszą w nastrojową wędrówkę w nocnej scenerii dawnej lubelskiej wsi i dworu. Także i w tym roku goście wydarzenia staną się częścią opowiadanej historii, a ich zadaniem będzie doprowadzenie do szczęśliwego rozwikłania intrygującej zagadki.

Gdzie jest Agnieszka? To pytanie zadaje sobie cała wieś. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc w jej odnalezieniu przybyłych wędrowców. Poszukiwania zaginionej dziewczyny doprowadzą śmiałków do spotkania m.in. z tajemniczym paniczem czy Cyganami z obozowiska rozbitego nieopodal dworu. Kto tak naprawdę zna tajemnicę zaginięcia Agnieszki? Rozwiązanie zagadki może okazać się o wiele trudniejszym wyzwaniem niż początkowo się wydawało...
Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje wcześniejsza, telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 81 533 85 13 w.21.
Uwaga!
Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca na wydarzenie Nocne Bajania.
Wejście w 25-osobowych grupach o godz.: 20:00, 20:40, 21:20, 22:00, 22:40, 23:20 i o północy.
Wydarzenie dostępne dla osób powyżej 10 roku życia.

Natomiast w sobotę 18 maja, lubelski skansen w godzinach wieczornych otworzy dla zwiedzających swoje bramy, gdzie w wybranych zabytkowych wnętrzach będą czekali na zwiedzających pracownicy Muzeum i przewodnicy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej. Będzie to jedyna szansa w roku, aby móc zwiedzić zakątki skansenu o niecodziennej porze.
Na wieczorne zwiedzanie Muzeum nie obowiązują wcześniejsze zapisy.