Tagi

Międzynarodowy Festiwal Renesansu

Dodano:
07 czerwca 2018
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
2908

W dniach 8-10 czerwca zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Renesansu: niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku; spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, żywą historią i żonglerką flagami.

Główną tematyką tegorocznej edycji festiwalu będzie rocznica 600-lecia powstania fresków Kaplicy Trójcy Świętej na Lubelskim Zamku. W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty artystyczne i taneczne, wykłady, grę miejską a także tematyczne spacery po Lublinie.
Wiodącą atrakcją będą występy artystyczne znanych i cenionych w świecie zespołów muzyki i tańca dawnego, a także komedii dell'arte.
Muzycznie z energią przywołają ducha minionych epok: Zespół Lity Taler z Mińska, Zespół Fleurdelis, Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" z Gniezna; Kameralny Zespół Muzyki Dawnej La Folia. Tanecznie i teatralnie zachwycą nie tylko organizatorzy wydarzenia ale także wiele sławnych, profesjonalnych zespołów tańca dawnego m.in Zespół Ver Vetustatis, Akademia Tańca Dawnego z Warszawy, Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego „Capella Nicopolensis" z Mikołowa. Sztukę komedii dell'arte zaprezentuje Studio Dono i jedyna w Polsce profesjonalna grupa dell'arte - Trupa Komedianty z Krakowa.
Festiwal będzie realizowany na Zamku - dziedziniec zamkowy (Muzeum Lubelskie), w krużgankach i wirydarzu klasztoru o.o. Dominikanów (Dominikanie Lublin).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

http://belriguardo.pl/festiwal-renesansu/2018/