Tagi

Lubelska Trasa Podziemna

Dodano:
03 grudnia 2018
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
1411

Lubelska Trasa Podziemna jest pasjonującą lekcją historii miasta. Żeby ją rozpocząć, wystarczy przyjść na Rynek i odszukać wejście z prawej strony Trybunału Koronnego. 
Podczas spaceru można obejrzeć w jej wnętrzach serię makiet, prezentujących rozwój Lublina na przestrzeni kilkunastu wieków. Największą atrakcją jest ruchomy obraz, przedstawiający pożar z 2 czerwca 1719 r. Głos Wisławy Szymborskiej, która czyta "Poemat o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza oraz efekty świetlne i dźwiękowe, pozwalają przenieść się w czasie i dostarczają wielu emocji.
Więcej informacji o trasie: http://teatrnn.pl/
podziemia/node/1 

W poniedziałki zapraszamy na zwiedzaniu połączone z inscenizacją aktorską. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.
tel. 81 534 65 70
Czas zwiedzania: ok. 45 min. Temperatura na trasie: 7-12º C. Trasa dostępna dla dzieci powyżej 4 lat. Bilety do nabycia przy wejściu do Trasy bezpośrednio przed rozpoczęciem zwiedzania. Miedzy wejściami krata wejściowa jest zamknięta. Biuro Trasy znajduje się w Trybunale Koronnym pok.nr 1.

Od 2 listopada rozpoczął się sezon zimowy, który trwa do 30 kwietnia.
Zasady zwiedzania w zimie:
Grupy zorganizowane (min. 10 osób po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej) od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15 oraz oraz w sobotę i niedzielę o godz:12.00, 13.00, 14.00, 16.00
Turystów indywidualnych zapraszamy w soboty i niedziele o wyżej wymienionych godzinach.
Zalecamy rezerwację.
Od poniedziałku do piątku turyści indywidualni w miarę możliwości dołączani są (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej) do zarezerwowanych grup.