Tagi

Kiermasz Produktów Lokalnych i Piknik Świętojański w Nałęczowie

Dodano:
13 czerwca 2018
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
3301

Świętojański Piknik i Kiermasz Produktów Lokalnych odbędą się 16 czerwca br. w sobotę w godz. od 12.00 do 20.00 w parku zdrojowym w Nałęczowie. 

Na stoiskach zaprezentują się lokalni wystawcy z okolic Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław ze swoimi produktami spożywczymi i rękodziełem.
Będzie zorganizowana kulinarna strefa gotowania czyli kuchnia regionalna na żywo. Najlepsi kucharze z Lubelszczyzny zaprezentują popisowe dania na bazie produktów lokalnych certyfikowanych przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień" takich m.in. jak: miód, oleje, konfitura z róży. Będzie można podpatrzeć jak przygotować tradycyjne pierogi z kaszą, serem i miętą; pastę z wątróbki z cydrem i miodem; placuszki z kaszy orkiszowej z konfiturą różaną czy polędwiczki (sous wide) z serem kozim podwędzane. 
Uczestnicy imprezy będą mogli przez ten czas piknikować na trawie. Prosimy o zabranie ze sobą kocyków i koszyczków z prowiantem. Produkty będzie można kupić oczywiście także podczas Kiermaszu. Dla dzieci przewidziana jest strefa zabaw i gier. Do wygrania będą kosze piknikowe wypełnione produktami lokalnymi. Zapraszamy!