Tagi

... w lasach i wąwozach

Dodano:
23 stycznia 2019
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
1383

Miłośnicy biegówek podczas śnieżnych zim mogą liczyć na bardzo atrakcyjne tereny w wielu miejscach Regionu Lubelskiego.
Najlepsze warunki znajdą w „Siwej Dolinie" w Tomaszowie Lubelskim, gdzie działa największy w regionie ośrodek sportów zimowych i znajduje się siedziba Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego. W leśnym otoczeniu poprowadzono kilka naśnieżanych i oświetlonych tras, o długości od 1,2 do 5 km, na których rozgrywanych jest wiele zawodów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Na Roztoczu znaleźć można więcej miejsc z trasami biegowymi. Najpopularniejsze, poprowadzone ścieżkami spacerowymi i nordic walking, znajdują się w Zwierzyńcu, Krasnobrodzie oraz z Suścu. To tam organizowane są kuligi najpiękniejszymi trasami Roztocza, np. do rezerwatu „Nad Tanwią", gdzie turyści mogą odbyć spacer nad malowniczymi o każdej porze roku szumami, a później spędzić wspólnie czas przy ognisku, z cieszącą się dużym wzięciem zabawą zjeżdżania z górki na workach z sianem czy słomą. Narciarze chętnie wybierają Susiec, gdzie w okolicznych lasach przygotowywane są dla nich tory do biegów w stylu klasycznym.

Bogatą ofertę szlaków i ścieżek nordic walking, które zimą zamieniają się w trasy narciarstwa biegowego, ma też Płaskowyż Nałęczowski, słynny z najbardziej zagęszczonej sieci lessowych wąwozów w kraju. Działająca tu Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów" dysponuje profesjonalnymi urządzeniami umożliwiającymi założenie śladu śniegowego w terenie, które są wykorzystywane przez okoliczne stacje narciarskie oraz inne instytucje aktywne w rozwijaniu turystyki zimowej.
W okolicy Lublina na zimowe trasy nordic walking po Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym zaprasza Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej NAD WIEPRZEM.