Piachy Polesia

Dodano:
14 lipca 2017
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
1995
Ocena
(0 Głosy):
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

Off-fear zaprasza na małe wakacje 4x4. Czas relaksu, zapomnienia i tego uroku, który ma w sobie droga. Bezdrożami Polesia poprowadzą Was Beata i Magda. Liczymy na to, że za kierownicą pozostałych aut również pojawią się dziewczyny.

Nasza trasa będzie obfitowała przede wszystkim w kontakt z naturą. Na trasie: Poleski Park Narodowy, Park Krajobrazowy, Rezerwat Przyrody Lasy Parczewskie, dolina rzeki Wieprz i oczywiście pola oraz krzaczory, które nie mają szczególnych nazw. To, co wydało nam się najbardziej charakterystyczne dla regionu z punktu widzenia terenówki, to rodzaj piasku pod kołami. Jest biały! Biały jak mąka. Jadąc i dziwiąc się kolejny dzień, spontanicznie zaczęłyśmy nazywać ten wyjazd Piachami Polesia i tak zostało.

Cała kraina pełna jest kanałów i zbiorników wodnych, naturalnych i sztucznych. Te sztuczne powstały, by osuszyć chociaż częściowo lokalne bagna. Skorzystamy z tych dobrodziejstw zatrzymując się nad jeziorami.

Nie każdy wie, że Polesie to również ośrodek kultury prawosławnej. Miejscowy proboszcz wytyczył nawet ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez urokliwe lasy i bagna, i łączące zabytki drewniane. Mamy nadzieję, że Wy również poznacie proboszcza Tomka, osobę niezwykłą z wielu powodów. 

Zobaczymy sporo historycznych budowli, w tym skansen w Holi. W Holi będziemy tydzień przed dorocznych jarmarkiem, który gromadzi zawsze kilka tysięcy osób. Wiedzieliście? Bo my nie.

Dołącz, jeśli:
Lubisz turystykę 4x4, masz auto 4x4 lub SUV-a. 
Trasę oceniamy na łatwą, jednak nie da się jej pokonać osobówką. Trochę pary i prześwitu trzeba mieć. 
W wyprawie możliwy jest udział SUV-ami, sugerujemy jednak, by się upewnić, czy auta mają solidne haki i/lub uszy do wyciągania. Osobom wrażliwym zalecamy zabezpieczenie lakieru.

Więcej informacji i zgłoszenia:http://www.off-fear.pl/piachy-polesia.htmlKomentarze do artykułu