Z kustoszem na Zamku w Janowcu

Dodano:
19 listopada 2019
Dodał:
Wiesław Ruchlicki
Wyświetlenia:
456
Ocena
(0 Głosy):
Średnia ocena to 0.0 gwiazdek z 5.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Zamek w Janowcu w piątek 29 listopada o godz. 12.00 na zwiedzanie ekspozycji muzealnych z kustoszem.
Zamek wzniesiony na początku XVI wieku i rozbudowywany do XVIII wieku, był siedzibą magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Z jego budową związani są wybitni architekci i rzeźbiarze: Santi Gucci Fiorentino, Giovanni Battista Falconi i Tylman z Gameren.  Obecnie w trzech salach na parterze zgromadzono eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konserwacji. W piwnicach prezentowana jest interesująca wystawa ceramiki zatytułowana: „Fajans holenderski. Motywy zdobnicze XVII–XX w. Ze zbiorów Jana Jaworskiego". Atrakcją dla turystów są wielopoziomowe krużganki, z których rozciągają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły.

Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać dzieje dawnej twierdzy, odkryć tajemnice jego mieszkańców, a nawet dowiedzieć się jakie duchy straszą w okolicy. Obowiązuje bilet wstępu.Komentarze do artykułu